Środowisko

TRANSPORT PRZYJAZNY ŚRODOWISKU

Klucz do sukcesu skuterów Piaggio leży w wielkiej dbałości firmy o kwestie takie jak ochrona środowiska, jakość życia i oszczędność energii. To wszystko dało podstawę do konkretnych działań: projektowania i produkowania skuterów, w których zdecydowanie zmniejszono zużycie paliwa i emisję spalin. Celem stało się stworzenie zrównoważonego systemu transportowego o niskim wpływie na środowisko.

PIAGGIO MP3 HYBRID

Dwa silniki w jednym pojeździe – w celu optymalnego użytkowania przez cały czas: Hybrid wyposażono w „równoległy” napęd, w którym dwa silniki (elektryczny i spalinowy) współdziałają, aby dostarczać energię i jednocześnie dbać o środowisko.
W tym zintegrowanym systemie silnik spalinowy charakteryzuje się doskonałymi osiągami, niską emisją spalin, niskim zużyciem paliwa i zapewnia kierowcy dużą autonomię. Co więcej, ładuje również akumulatory zasilające „elektryczną duszę” Piaggio Hybrid, która wspiera silnik spalinowy podczas szybkiego przyspieszania, dzięki czemu uzyskano do 85% wyższą wydajność.
Ta współpraca jest szczególnie efektywna podczas jazdy w mieście i przyspieszania od zera, podczas którego skuter zapewnia maksymalną wydajność już na pierwszych kilku metrach.

PIAGGIO LIBERTY E-MAIL

Piaggio może się pochwalić długą tradycją we wprowadzaniu innowacji w celu stworzenia transportu bardziej przyjaznego środowisku, co sprawiło, że Grupa stała się światowym liderem w tej dziedzinie. Piaggio stworzyło Liberty E-mail, pierwszy elektryczny skuter tej firmy zaprojektowany z myślą o świadczeniu różnych usług transportowych, odpowiedni do wykorzystania przez władze lokalne, instytucje publiczne i prywatne firmy.
Tryby jazdy Power i Eco, różniące się mocą wyjściową i maksymalną prędkością uzyskiwaną z tego samego momentu obrotowego, to najefektywniejsza odpowiedź na zróżnicowane potrzeby klientów: tryb Power zapewnia maksymalną wydajność, podczas gdy tryb Eco gwarantuje maksimum autonomii.

PIAGGIO MP3 HY-MAIL

Pierwszy skuter na świecie powstały z myślą o klientach biznesowych, oferowany z równoległym napędem hybrydowym i technologią in-plug: nowa i wysoce zaawansowana koncepcja, która łączy elektryczny silnik z silnikiem spalinowym o niskim wpływie na środowisko. Współpraca dwóch silników pozwala poprawić wydajność przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia paliwa (oszczędność do 60 km/l) i emisji CO2 (do zaledwie 40 g/km – przy wykorzystywaniu napędu hybrydowego w 65% oraz elektrycznego w 35%).
Po włączeniu trybu „tylko elektryczny” MP3 Hy-mail może wjechać w strefy z ograniczonym ruchem i zerową emisją spalin. Ponadto pojazd wyposażono w zintegrowaną ładowarkę akumulatorów i może go łatwo naładować w każdych warunkach: przy użyciu domowych gniazdek oraz w publicznych punktach ładowania.